VYBRÁNO Z MÉDIÍ

O kandidatuře Lumíra Lásky ♥ Buddhy Maitreyi ve sdělovacích prostředcích


Většina českých médií dostala tiskovou zprávu o kandidatuře Lumíra Lásky ♥ Buddhy Maitreyi v prvním týdnu po uveřejnění kandidátky, tj. 23.7.2022. Zde zveřejňujeme články, které se k nám dostaly a kde je o kandidatuře zmínka.


13.2.2023 Transparency International - Česká republika, o. p. s.

Lumír Láska

Zakladatel ezoterické skupiny "Srdce dharmy". Lumír Láska veřejně oznámil svou kandidaturu na konci července 2022 na svém facebookovém účtu. Dle seznamu zveřejněného MV ČR svou kandidátní listinu nepodal. První transakce na transparentním účtu proběhla 15. července 2022.


13.11.2022 Přehledně24, Šárka Cvrkalová

KOMENTÁŘ: Znovuzrozený Buddha na Hrad. Lumír Láska má velké srdce a ještě větší ego

...zatímco Petru Pavlovi, Andreji Babišovi nebo Danuši Nerudové, se dopřává pozornosti dostatek, jiní z 21 kandidátů to štěstí nemají. Třeba takový Lumír Láska se na seznam dostal i bez toho, aniž by se o něm každý den psalo v médiích deset článků. 

Je to vlastně poměrně překvapivé, protože je to člověk, o kterém by se toho dalo napsat hodně. Z velké části proto, že on sám se očividně rád chlubí svými úspěchy a jeho stránky jsou plné sebechvalných vět. Média o něm ale doposud příliš mnoho nezveřejnila a nastal čas to napravit.
Lumír Láska je buddhista. Podle serveru Forum24 se jednoho dne jednoduše vzbudil a uvědomil si, že se proměnil v Buddhu Maitreyu, že se do něho indický bůh převtělil a on je nyní jeho nejnovějším zjevením.

Svému jménu nicméně tento kandidát na prezidenta dostává. Ve svém oslovení národa uvádí, že miluje celou společnost a každého jedince jako takového a že by si přál především to, aby se český národ sjednotil a lidé spolu přestali soupeřit.

Nezpochybňujeme jeho snahu předat lidem, kteří po tom touží, nějaké zkušenosti z buddhistického života, ani to, že mu jeho životní cesta dává nějaký smysl. Kdyby se ale jeho slovy měla řídit celá republika, brzy bychom nejspíš hledali vhodného ministra duchovního růstu.

Ačkoli kandiduje Láska na prezidenta, zároveň tvrdí, že na tom, zda se jím stane, nezáleží. "Vůbec nezáleží na tom, abych byl prezidentem. Je to možnost, kterou otevíráme s celým týmem mých věrných bližních ostatním a z tohoto faktu samotného o sobě se těšíme. Jinými slovy, soustředíme se na práci víc než na její plody,"


11.11.2022 Přehledně24, Šárka Cvrkalová

Jedním z kandidátů na prezidenta je buddhista Lumír Láska. Chce ČR zbavit EU i NATO

Kandidátů na prezidenta je dohromady 21. Jedním z těch, kteří rozhodně vynikají svou originalitou, je i dvaačtyřicetiletý Lumír Láska, buddhista, který má na kontě knihu Maitreya Buddha Sútra a sám sebe považuje za převtěleného Buddhu.


10.11.2022 Hospodářské noviny, Ondřej Leinert

Samozvaný buddha Láska, Trávníček nebo komunistický novinář Rokytka. Do boje o Hrad jdou i nečekaná jména

Mezi favority voleb nepatří ani Lumír Láska, zakladatel duchovní tradice Sangha Srdce Dharmy, samozvaně se označující za českého buddhu. Ten má sice transparentní účet v pořádku, ale k této středě na něm měl vloženo jen necelých 3500 korun.


9.11.2022 CNN Prima NEWS,  Viet Tran

Předčasně poražení v prezidentských volbách. Boj oželí komik, exministr i "český buddha"

Lumír Láska, který se označuje za "českého buddhu", je na tom s financemi krapet lépe. Na transparentním účtu se mu podařilo shromáždit 3 455 korun od šesti různých dárců. První příspěvek ve výši 100 korun převedl sám Láska, pak uplynul více než měsíc, než mu přispěl někdo další.


26.10.2022 reddit.com Czech Republic, bochnik_cz

Největší bizár našich prezidentských voleb - Lumír Láska, poslední Buddha a bratr Ježíše Krista

Ano, čtete správně. Samozvaný Buddha (jeho poslední reinkarnace) a bratr Ježíše Krista chce ve své 'skromnosti' být prezidentem České republiky.


23.10.2022 forum24.cz, JIŘÍ X. DOLEŽAL

Kandidaturu na Hrad chystá i živoucí Buddha, Vznešený Lumír Láska. To je povznášející

Dlouho jsem nepouštěl ze zřetele možnost, že autor je troll a dělá si z nás srandu. Nedělá. Řehoř Samsa, vlastně LuMÍR Láska, se jednoho dne probudil ve své posteli a zjistil, že se proměnil v Buddhu Maitreyu, Buddhu budoucnosti. Tak o tom, jak je Probuzený, napsal knihu, kterou pochválila paní Anna Hogenová, přední česká filosofka. Přídomek Buddha Maitreya si pan Láska integroval do jména, a nyní kandiduje na prezidenta, aby vyvedl Českou republiku z EU a NATO. Ale také dělá na facebooku na tom účtu, kde si vede prezidentskou kampaň, reklamu ezoterickému e-shopu. A nedělá si z nás srandu.


21.10.2022 www.irozhlas.cz, Jakub Grim

Už 11 uchazečů tvrdí, že má dostatek podpisů pro kandidaturu na prezidenta. Někteří počty tají.

Lumír Láska

Podpisy na petičních stáncích sbírá, jeho transparentní účet dohledový úřad eviduje, počet sesbíraných podpisů ale neuvádí.

Po vydání textu se ozvala Michaela Minaříková z kanceláře kandidátka Lásky: "Abychom neovlivňovali průběh soutěže, rozhodli jsme se nezveřejňovat informaci o počtu sesbíraných podpisů. Stejně tak abychom nevystavovali poslance a senátory případnému tlaku opozice, rozhodli jsme se informace o jejich podpoře nezveřejňovat."

Lumír Láska se prohlašuje za Buddhu Maitréju a jde o zakladatele duchovní tradice Sangha Srdce Dharmy, která zprostředkovává buddhistické učení. V kampani vystupuje s heslem "Srdce na Hrad" nebo "Buddha na Hrad".

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/prezidentske-volby-2023-kandidati-podpisy-obcanu-senatoru-poslancu_2210210500_jgr


16.9.2022 https://cs.wikipedia.org/

Seznam zájemců o kandidaturu ve volbě prezidenta České republiky 2023
Doplnění 18.9.2022: redakce Wikipedie opět svévolně změnila editovaný text na původní znění, aniž by se pokusila kontaktovat kancelář kandidáta a informace si ověřila.

Na Wikipedii byl redakčně Lumír Láska uveden jako "spisovatel " a jako zdroj informací byl uveden článek z Blesk.cz (viz níže na této stránce). Nikdo z redakce Wikipedie kancelář kandidáta Lumíra Lásky nekontaktoval.

Původně vydané heslo "Lumír Láska" na Wikipedii vložené členem Srdce Dharmy byl redaktorem odmítnutý jako nedoložitelný, ačkoli se většina textu týkala života a tvorby Lumíra Lásky. Zamlčování informací se tedy děje jak v oficiálních médiích, tak ve zdánlivě nestranné Wikipedii.


6.9.2022 novinky.cz, Richard Sůsa, Lucie Hottková

Kandidáti na prezidenta 2023: Kompletní seznam

Na naše písemné upozornění novinky.cz přidaly kandidáta Lumíra Lásku do tabulkového seznamu kandidátů, nicméně přestože ostatním kandidátům v dalším textu věnují vždy jeden odstavec textu s fotografií, kandidát Lumír Láska zde chybí a nikdo jeho kancelář nekontaktovat, ani na e-mail neodpověděl.


19.8.2022 novinky.cz, Právo, zr

Peníze na kampaň se sypou pomalu. Prezidentští kandidáti nemají často ani procento cíle


17.8.2022 KOHO(NE)VOLIT.CZ

Seznam kandidátů: Lumír Láska, Buddha

Lumír Láska se označuje za posledního buddhu a nejvyšší duchovní bytost na Zemi. Mezi svými příspěvky propagujícími pravdu, mír, úctu a ochotu šíří také zavádějící informace o válce na Ukrajině. Sdílel například příspěvek europoslance za SPD Ivana Davida, který šíří proruskou propagandu.


8.8.2022 Blesk.cz Zprávy, Nikola Forejtová

Prezidentské volby a účty: To jsou miliony, nadávky i buddha. 

Dalším na řadě je Ivan Smetana, který se může pochlubit 350 korunami a jako poslední je Lumír Láska, který disponuje 100 korunami. U pana Lásky můžeme zmínit, že kandiduje ve svých 42 letech a je nazýván jako Buddha Maiterya.

https://www.blesk.cz/clanek/volby-prezidentske-volby/719028/prezidentske-volby-a-ucty-to-jsou-miliony-nadavky-i-buddha-kdy-hrozi-kandidatum-pokuta.html


4.8.2022 Seznam Zprávy, ČTK

Boj o Hrad: Nejvíc zatím na kampaň získal Pavel, největší výdaje má Janeček

Účty si u dohledového úřadu zaregistrovali i dva kandidáti, kteří na nich nemají téměř žádné transakce. Jedním z nich je někdejší novinář komunistických Haló novin Milan Rokytka, druhým Lumír Láska, který se označuje za buddhu

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/volby-prezidentske-boj-o-hrad-nejvic-zatim-na-kampan-ziskal-pavel-nejvetsi-vydaje-ma-janecek-210875